Küçükyalı Projemiz

“Keyifli Yaşam Mimarı” sloganıyla başta İzmit Büyük Derbent olmak üzere önemli projelere imza atan Yacon İnşaat’ın Küçükyalı’daki butik projesi Gaye Apartmanı’nda yaşam başladı. Bağdat Caddesi’ne 2. bina olan ve “Şehirde yaşam güzeldir” sloganıyla hayata geçen proje, 5 kat ve toplam 14 daireden oluşuyor.

Projemiz 350 metrekarelik arsa üzerine kurulu. Toplam inşaat alanının ise 1500 metrekare. Farklı ihtiyaçlara cevap verebilmek amacıyla Gaye Apartmanı’nda 40, 95, 150 metrekarelik olmak üzere üç farklı tipte daire bulunuyor.

Tüm projelerimizde olduğu gibi bu projemizde de deprem yönetmeliğine uygun hareket ettik. Radyejeneral temel ve C-30 standardında beton kullandık. Su ve ısı izolasyonu için mantolama konusuna ekstra önem verdik. Dış cephemizle de farkımızı gösterdik ve alüminyum komposit levha ve terra cotto dış cephe malzemeleri kullandık.

Birinci sınıf malzemelerin kullanıldığı Gaye Apartmanı’ndaki tüm detaylar sakinlerinin hayatını kolaylaştırmak için planlandı. Projeye özel 30 tonluk su deposu ve hidrofor su kesilmesi durumunda 10 günlük ihtiyacı karşılayacak şekilde hesaplandı. Şifreli girişi ve daireler arası görüşmeyi sağlayan görüntülü diyafon sisteminin kullanıldığı Gaye Apartmanı’nda birinci sınıf Creavit vitrifiye ve armatürler, granit banyo tezgâhları, Ege Seramik markalı seramikler, lamine renkli camlı balkon korkulukları, alüminyum küpeşteli Fransız balkon sistemleri ve Vaillant-Protherm marka kombiler kullanıldı.  

Ayrıntılı bilgi için: 

Adresimiz: Bağdat Cad. Erşet Bey Sok. Gaye Apt. No: 4 /2  Küçükyalı
Tel: 0 216 4897472

 Bilgi notu: YACON İnşaat; Jeoloji Yüksek Mühendisi Nur YAŞAR ve uluslararası işletme mezunu Kürşat YAŞAR tarafından 1995 yılında kurulmuştur. “Keyifli Yaşam Mimarı” sloganıyla yola çıkan firma, konut sektöründe butik projelere imza atmaktadır. İstanbul Kadıköy ve Gayrettepe’de iş hanları inşa eden firma, İzmit Büyük Derbent’te Defne Evleri ve Karlı Vadi Konakları projelerini gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

eXTReMe Tracker